Smazat příspěvek

 Chystáte se smazat odpověď z kategorie Diskuze s obrázky:


7.01.2019 (21:52:50)
VroutekB:
OK, budu tedy věřit tomu, že ten proud takhle skutečně vypadá. Zkus udělat ještě jeden snímek, ale nech jen tu náběžnou hranu, na kterou momentálně triggruješ - dostatečně to roztáhni časovo, ať je vidět, jaký má sklon.

Jediný vysvětlení tohoto jevu je toto: Měnič pracuje v režimu DCM (přerušovaný proud cívkou), náběh proudu vidíme (pomalý táhlý pokles na oscilogramu - kdybys eště zmáčkl invertovat polaritu, bylo by to dokonalý **22). Pokles proudu na nulu je ta velmi strmá část (na oscilogramu ta náběžná část, na které máš trigger). Pravděpodobně tebou použitá dioda BY399 (máš tam vůbec doopravdy BY399?) je tak pomalá sračka, že se zavírá celou věčnost a proud cívkou že změní polaritu a nastoupá celkem do značné výšky.

Když uděláš ten snímek další, jak jsme poradil, tam to zavírání diody bude vidět.

Dej tam nějakou lepší diodu.

A to že ten měnič pracuje v režimu přerušovaných proudů je vzhledem k pooměru napětí 12 na 400V naprosto správně. V režimu kontinuálních proudů by to moc dobře nefungovalo. Kdybys to dostal do režimu kont. proudu (tj třeba zvýšil kmitočet), tak ti bude mosfet spínat do ještě otevřené diody, která se nestihla zotavit.


Přezdívka:*
Heslo:*

  █   ███   ███   
 ██     █   █ █   
█ █    █    █ █   
  █    █    █ █   
  █    █    ███   
Opiš:*

Zde můžete smazat vlastní vlákno nebo kteroukoliv odpověď v něm. Můžete smazat vlastní odpověď v cizím vlákně, pokud na ni ještě nikdo jiný nereagoval. Mazat cizí vlákna a odpovědi v nich mohou pouze admini. Smazání příspěvku je nevratná operace! Smazáním vzkazu se smažou i odpovědi na něj.
Seznam uživatelů
Zpět na knihu