Smazat příspěvek

 Chystáte se smazat zprávu (se všemi případnými odpověďmi) z kategorie Hlavní diskuze:


16.12.2021 (17:32:34)
Pavel_P:
Zdravím
Arambajkův malý 12V MPPT, je asi možné upravit pro 24V sestavu Pb akumulátorů, nebo je nějaký zádrhel v SW, to by asi se dalo řešit změnou děličů ? Nabíjecí proud do 40A (no spíš míň) z PV.

Taky mne napadlo koupit za pár stováků plošák , prodává se sic na 5A nabíjení ale to by se dalo upravit, ex. výkonovým tranzistorem, tlumivkou a změnou odporových děličů, teď je otázka v čím se hrabat.
16.12.2021 (18:35:08)
Arambajk:
Na 40A to chce synchronní měnič (polomost ze dvou mosfetů). Dále na pomocné napájení je vhodnější dát kostičku spínaného stabilizátoru na 5V místo lineárního pro 24V. Jinak SW může zůstat, doplní se tam výstup pro druhý tranzistor a posune střída drobně o deadtime, tedy asi tři řádky v asm.
Jinak ten měnič používám na 12V furt, funguje možná spolehlivěji než pozdější měniče, kde furt přepisuju SW a řeším spolupráci více měničů do stejných baterek (nebo více mppt na stejných panelech.)


Přezdívka:*
Heslo:*

███   ███   █ █   
  █   █ █   █ █   
███   █ █   ███   
█     █ █     █   
███   ███     █   
Opiš:*

Zde můžete smazat vlastní vlákno nebo kteroukoliv odpověď v něm. Můžete smazat vlastní odpověď v cizím vlákně, pokud na ni ještě nikdo jiný nereagoval. Mazat cizí vlákna a odpovědi v nich mohou pouze admini. Smazání příspěvku je nevratná operace! Smazáním vzkazu se smažou i odpovědi na něj.
Seznam uživatelů
Zpět na knihu