Smazat příspěvek

 Chystáte se smazat zprávu (se všemi případnými odpověďmi) z kategorie Hlavní diskuze:


5.03.2022 (14:17:14)
Martin obalka :
K tomu môjmu loggeru, chcel by som ho galvanicky oddeliť od panelov aby náhodou nedošlo k nejakému úrazu ak by náhodou niečo zlyhalo.
Vymyslel som to zatiaľ takto https://pasteboard.co/oL9tsGKZYv0x.jpg
Panel ževraj môže byť uzemnený, ale aj nemusí to záleži asi od toho kto to inštaluje a ja to potrebujem spraviť univerzálne. Na schéme to je zaznačene v krúžku s otáznikom. GND 1 a GND 2 sú oddelené a zaujíma ma či mám GND 1 uzemniť s PE/PEN a či tam niekde treba použiť Y2 kondenzátory? Alebo by ste to riešili inak?
5.03.2022 (14:31:32)
Martin obalka :
Ešte som zabudol, dotyku bude prístupná časť s GND1 kde je ESP, bude tam wifi antena, usb pripadne niečo iné. Čo som videl riešienia napr. Siton tak tam vôbec nepoužíva izolovanie od FVE panelov a konektory má prístupné.
5.03.2022 (17:35:28)
Arambajk:
Na dlouhodobé měření bych doporučil bočník místo hallovky, která ujíždí s teplotou a čas od času by potřebovala vynulovat offset.
Záleží jaký měnič tam kdo dá, některý mají na panelech vůči zemi offset 400V obdelník, tedy bariéra musí vydržet i nějaký du/dt.
5.03.2022 (18:14:26)
Martin obalka :
No ja som nad bocnikom rozmyslal, ale myslel som si ze prave ten bude uchadzat s teplotou. A ked som si to skusal kreslit narazil som na dalsi problem ktory som nevedel ci bude ok tak som radsej siahol po hall senzore. Ale ked uz hovoris ze bocnik je lepsi tak som sa pokusil ten moj problem nakreslit. https://pasteboard.co/TCgnpQTyGald.jpg taketo podobne zapojenie je aj v datasheete toho ADC avsak neviem ci by nevadilo to napätie ktore by muselo vydrzat.
5.03.2022 (22:55:51)
Arambajk:
Snazší je bočníkem měřit mínusovou větev, invertujícím zesilovačem zesílit záporný úbytek bočníku na využití rozsahu ADC. OZ použít teplotně stabilní.
Jinak teplotně stabilní hallovku dělají třebas TMCS1100, jenže tam je nějaká interní kompenzace offsetu co produkuje digitální šum, musí se hodně filtrovat, ale to u loggeru nevadí.
6.03.2022 (09:11:30)
VroutekB:
A na co bys měřil proud v mínus větvi? Měřit ho bočníkem v + větvi je úplně stejně jednoduchý. A né, žádný diferenciální zesilovače a píčoviny k tomu nepotřebuješ. Stačí si inteligentněji zvolit jako referenční bod třeba výstupní + svorku.
7.03.2022 (21:49:25)
Martin obalka :
Ako to mysliš referenčny bod zvoliť vystupnu + svorku? Ved na tej je tiez oproti - sovej svorke 400V a ked meriam jednym ADC Napätie aj prud tak ma nenapada ine zapojenie ako na obrazku co som poslal
https://pasteboard.co/TCgnpQTyGald.jpg A to ADC to asi nevydrzi podla mna.
9.03.2022 (18:11:37)
VroutekB:
Tak si ten odporovej dělič nakresli obráceně a třeba ti to dojde.


Přezdívka:*
Heslo:*

███   ███   ███   
█ █     █   █ █   
███   ███   █ █   
█ █   █     █ █   
███   ███   ███   
Opiš:*

Zde můžete smazat vlastní vlákno nebo kteroukoliv odpověď v něm. Můžete smazat vlastní odpověď v cizím vlákně, pokud na ni ještě nikdo jiný nereagoval. Mazat cizí vlákna a odpovědi v nich mohou pouze admini. Smazání příspěvku je nevratná operace! Smazáním vzkazu se smažou i odpovědi na něj.
Seznam uživatelů
Zpět na knihu