English version

Navigace v mobilu zdarma (část III.)

Trasa z Google vyhledávače tras do TrekBuddy v mobilu

     V předchozí části jste se dozvěděli, co to je TrekBuddy a jak s ním pracovat :). Nyní se dozvíme, jak do něj dostat trasu, kterou jste si vyhledali online pomocí chytrého googlovského vyhledávače (plánovače) tras. Přihlašte se ke svému účtu google (nebo si ho vytvořte). Je nutné být přihlášen. Otevřete si Google mapy a zvolte Vyhledat trasu. Zadejte výchozí místo (A) a cíl trasy (B). Dále již podle obrázků:


Spuštění vyhledávače tras, zadání výchozího místa a cíle (lze zadat i přesnou adresu, jako "Město, ulice, číslo popisné). Můžete zvolit mezi trasou pěšky a autem. Dále klikněte VYHLEDAT TRASU. Google najde trasu nebo několik nejvhodnějších tras, ze kterých můžete vybrat. Lze také trasu ručně změnit tažením bodu po mapě.


Trasu si uložte pomocí Uložit do složky Moje mapy.


V rozbalovací nabídce zvolte Vytvořit novou mapu a pak klikněte Uložit.


Klikněte na tlačítko odkaz a poté odkaz zkopírujte.


Otevřete si stránku takitwithme.com, zkopírujte odkaz do okénka a klikněte Load My Map.


Klikněte na Download GPX a uložte si soubor GPX s trasou. (Kdyby měl špatnou příponu, změňte ji na ".gpx")

     Vložení trasy GPX do TrekBuddy:
Soubor GPX, který jste si stáhli, vložte do složky TrekBuddy/tracks-gpx ve vašem mobilu. Poté spusťte TrekBuddy, v menu navigace zvolte Soubory s trasami, otevřte váš soubor GPX, stiskněte Možnosti a zvolte Navigovat podél. Nyní již se zobrazí vaše cesta, kterou jste si našli na google vyhledávání tras.


Otevření souboru s trasou.


Takto se zobrazuje cesta v TrekBuddy (pokud jste si nastavili na červenou čáru tloušťky 1 jako já v předchozím díle).


Po přiblížení vidíte cestu vedoucí po silnici. Červeně se vám zobrazuje cesta, kudy máte jet a modře se vám pak bude zobrazovat záznam trasy, kudy skutečně jedete. Už se prostě nemůžete ztratit :).

     Nakonec musím ještě zdůraznit, že se nejedná o klasickou autonavigaci, která umí mluvit. TrekBuddy je určen hlavně jako turistická pěší navigace. Jako držák pro mobil v autě a hlasový výstup použijte vašeho spolujezdce :). Nikdy se při řízení nevěnujte ovládání mobilu nebo sledování displeje!


...První část
...Předchozí část
Přidáno: 25. 1. 2012
zpět na hlavní stránku