English version

ELEKTROX1 - dvoukanálový elektromasážní přístroj

     Pro velký zájem o toto zařízení jsem vytvořil tento elektromasážní přístroj s velmi širokou škálou využití. Je vybaven dvěma nezávislými kanály; každý kanál má vlastní regulaci intenzity a opakovací frekvence. Frekvenci lze regulovat v rozmezí 2 - 100Hz. Maximální napětí výstupů je 100V. Každý kanál je vybaven samostatným vypínačem a signálkou. Zařízení se napájí Alkalickou baterií 9V, lze použít i 6 tužkových baterií, dobíjecí destičkovou baterii (akumulátor) 8,4V, dva články Li-ion či Li-pol nebo 6 - 7 nabíjecích článků 1,2V (NiCd či NiMH). Možný je i provoz na síťový adaptér 7,2 - 9V.
     Zařízení využívá integrované obvody 555 jako oscilátory s regulací frekvence a šířky pulzů. Jako výkonové spínače slouží tranzistory NPN. K regulaci jsou použity potenciometry s logaritmickým a exponenciálním průběhem, jiné typy nedoporučuji. Vyšší výstupní napětí je získáno pomocí miniaturních zkratuvzdorných transformátorků 230V / 15V 1,6VA. Maximální hodnota napětí je omezena pomocí doutnavek na 100V.

     UPOZORNĚNÍ: Zařízení může způsobit úraz elektrickým proudem. Autor nebere zodpovědnost za újmy způsobené stavbou a provozem tohoto zařízení. Vše děláte pouze na vlastní nebezpečí a zodpovědnost.


Schéma elektromasážního (elektrostimulačního) přístroje


Prototyp zařízení


Testování


Hotový modul elektromasážního přístroje a ovládací prvkyzpět na úvodní stránku